2013 metais Lietuvoje vyks keturioliktoji suaugusiųjų švietimo savaitė, kurią organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA), bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centru, įvairiomis suaugusiųjų švietimo institucijomis bei organizacijomis.

Savaitės, kuri vyks lapkričio 18–24 dienomis, tema – „Suartėjimai: nuo asmeninės savasties link Europos piliečio“.

Tai siejama su 2013 metais Lietuvai reikšmingais įvykiais – pirmininkavimu Europos Tarybai, Tarmių metais, taip pat su Europos Sąjungoje paskelbtais Europos piliečio metais.

Suaugusiųjų švietimo savaitės išvakarėse, 2013 m. lapkričio 15 d., Marijampolėje vyks pagrindinis nacionalinis savaitės renginys – atidarymo konferencija. Jos metu bus aptartos pagrindinės suaugusiųjų švietimo savaitės idėjos, pasidalinta asmeninės savasties ir pilietinio sąmoningumo ugdymo patirtimi, paskelbtas Metų andragogas ir apdovanoti prasmingiausi suaugusiųjų žmonių sąmoningumo stiprinimą skatinantys projektai.

Atidarymo renginyje pranešimą skaitys istorikas, etnologas, Lietuvos edukologijos universiteto profesorius Libertas Klimka, Mykolo Romerio universiteto Filosofijos katedros studentai pristatys mini apklausos apie galimybę būti savimi ir Europos piliečiu rezultatus, visų Lietuvos etninių regionų atstovai pakvies į tarmių šventę, kultūrinę Europos šalių įvairovę pristatys Soros International House interaktyvi ekspozicija „Įvairovės kelias“.

Suaugusiųjų švietimo savaitės metu Marijampolėje vyks ir kiti savaitės temai ir suaugusiųjų bendruomenei skirti renginiai, kuriuose įvairiomis formomis bus aptariami asmeninės savasties, jos reikšmės bendruomenės, tautos, valstybės ir Europos gyvenime klausimai, stiprinama bendruomenės ir tautos vienybė, pilietiškumas, tolerancija, analizuojama, kaip pasinaudoti savo, kaip Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos piliečio, teisėmis ir galimybėmis, dalijamasi suaugusiųjų mokymo ir mokymosi būti savo tautos, valstybės ir Europos piliečiu pavyzdžiais.

Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras kviečia švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas bei organizacijas ir visus suaugusius žmones, kurie moko, mokosi ir ragina mokytis kitus, jungtis į keturioliktosios suaugusiųjų švietimo savaitės judėjimą, atvykti į nacionalinį savaitės atidarymo renginį.
 
Viešųjų ryšių tarnyba
Parengta pagal Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro informaciją
Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos