Spalio 5 d. Marijampolės savivaldybės administracijos salėje paminėta Tarptautinė kurčiųjų diena. Tą pačią dieną Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminė organizacija atšventė ir savo veiklos 10-metį.

Marijampolės kurčiųjų bendruomenę pasveikino Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Valančius.

Mero padėkos už aktyvią visuomeninę veiklą, geranoriškumą ir išradingumą, puoselėjant kūrybinius gebėjimus buvo įteiktos Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminės organizacijos pirmininkei Alai Grigorianai, dailiųjų amatų būrelio vadovei Rimai Liutvinienei buvusiai Marijampolės organizacijos pirmininkei Ramunei Stanynienei.

Renginyje buvo atkreiptas dėmesys į kurčių žmonių socialinius poreikius ir visuomenėje iškylančias problemas. Kalbėdama Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja Vida Bružinskaitė apgailestavo, kad Lietuvoje dar nėra pakankamai televizijos laidų su vertimu į gestų kalbą, todėl kurtieji informaciją gali gauti tik kurčiųjų reabilitacijos centruose ir draugijoje.

Lietuvos kurčiųjų draugijai priklauso apie 5 tūkst. žmonių, o kurčiųjų yra gerokai daugiau. Šiems žmonėms reikalingos įvairios socialinės paslaugos, informaciniai–konsultaciniai centrai, gyvenimo įgūdžių ugdymas, švietimas ir gebėjimų lavinimas. Labai svarbus integravimasis į visuomenę, įsidarbinimo galimybės ir kiti gyvenimo aspektai.

Dar viena aštri problema – labai trūksta vertėjų į gestų kalbą. Tiesa, Marijampolės šventiniame renginyje bendrauti padėjo net dvi vertėjos.

Aurelija Baniulaitienė
Viešųjų ryšių tarnybos vedėja
A. Baniulaitienės nuotraukos.
  
Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos