Rugsėjo 20 d. Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centre duris atvėrė pirmasis Sūduvos krašte Psichikos dienos stacionaras, įrengtas iš Europos Sąjungos lėšų įgyvendinus projektą.

Stacionaro atidaryme dalyvavo Seimo narys Juozas Olekas, Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė ir daugiau su šio stacionaro būsima veikla susijusių medikų, kitų sričių specialistų, rangos darbus vykdę projektuotojai ir statybininkai.

Po gausių sveikinimų susirinkusieji turėjo progą apžiūrėti stacionaro patalpas, kurios užima beveik puspenkto šimto kvadratinių metrų senosios poliklinikos pastate Bažnyčios gatvėje. Čia įrengta registratūra, gydytojų ir psichologo kabinetai, procedūrų kabinetas ir palatos, psichoterapijos kabinetas, muzikos ir šviesos terapijos, meno terapijos kabinetai pacientų užimtumui ugdyti.

Kaip sakė Pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Regina Čiuplevičienė, čia bus taikomas modernus pacientų gydymo būdas. Psichikos sveikatos paslaugų pacientai čia galės atvykti ryte, o vakare – grįžti į namus. Taip sergantiesiems suteikiama galimybė gyti neatitrūkstant nuo jiems įprastos aplinkos, taip pat palengvinama sergančiuosius globojančių šeimos narių kasdienybė, suteikiant jiems atokvėpį ir galimybę dirbti įprastą darbą.

Mokymų, konsultacijų metu pacientai bus mokomi atpažinti savo jausmus ir įveikti psichologines krizes, sužinoti aktualias gydymo ir reabilitacijos naujienas. Be įprastų gydymo būdų bus taikoma ir šviesos, meno, judesio, muzikos terapija, audiovizualinė relaksacija. Psichikos dienos stacionare vienu metu galės gydytis 12 pacientų. Juos turės teisę nukreipti gydytojas psichiatras ar šeimos gydytojas.

Pacientų laukiama iš visos Marijampolės apskrities. Čia dirbs specialistų komanda: gydytojas psichiatras, gydytojas psichoterapeutas, medicinos psichologas, slaugytojas, socialinis darbuotojas. Komandai vadovaus patyręs gydytojas psichiatras Arūnas Jasionis.

Projekto įgyvendinimas atsiėjo daugiau kaip 1 mln. Už šias lėšas buvo pertvarkytos ne tik patalpos, bet ir supirkti tam pritaikyti baldai, kita įranga. Architektūrinį patalpų atnaujinimo projektą parengė projektuotojas Raimundas Petrikaitis, dirbantis UAB „Ugira“ vadovu. Projektuotojų idėją realybe pavertė UAB „Alvarsas“ (vadovas Vytautas Adaškevičius).

Įkurti Sūduvos sostinėje Psichikos dienos stacionarą pirmoji mintis kilo Savivaldybės merui Vidmantui Braziui dar 2009 m. svarstant investicijų klausimus Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdyje. Tokius dienos stacionarus jau kuris laikas turi Vilnius, panašus centras šių metų balandį atidarytas ir Kaune.

Aurelija Baniulaitienė
Viešųjų ryšių tarnybos vedėja

A. Baniulaitienės nuotraukos
  
Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos