Kasmet sausio–balandžio mėnesiais keturiuose šalies miestuose vyksta regioninės tradicinės kaimo kapelų šventės „Grok, Jurgeli”. Jų metu regionų žiūrovai ir komisija išrenka dvi šauniausias, įdomiausias kapelas,
kurios atstovaus savo kraštui respublikinėje „Grok, Jurgeli 2011” šventėje Kaune.

Sūduvos regiono kaimo kapelų atrankos varžytuvėse, vykusiose praėjusį savaitgalį Marijampolės kultūros centre, dalyvavo 8 mūsų krašto kapelos ir svečiai iš Dzūkijos:

Vilkaviškio rajono Girėnų tradicinė kaimo kapela „Versmė“ (vadovė Nomeda Klimauskienė) ir Alvito kaimo kapela „Širvinta“ (vadovas Vitas Venclova); Kalvarijos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Sangrūda“ (vadovė Angelė Babkauskienė) ir Kalvarijos kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela „Giminės“ (vadovė Alė Zavistauskienė); Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centro Višakio Rūdos kultūros namų kapela „Šaltinėlis“ (vadovas Žilvinas Klimavičius); Marijampolės savivaldybės laisvalaikio ir užimtumo centro Valavičių kaimo liaudiškos muzikos kapela (vadovė Birutė Zavistauskienė) ir Tautkaičių kaimo kapela „Sūduva“ (vadovas Linas Penkaitis); Šakių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Čirpokas“ (vadovė Ina Jurgilienė); Lazdijų rajono Šeštokų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Griežlė“ (vadovas Vytautas Trumpas).

Regioninių „Grok, Jurgeli” varžytuvių dalyvės už aktyvų dalyvavimą renginiuose reprezentuojant savo krašto etninį paveldą, muzikavimo tradicijas buvo apdovanotos Savivaldybės mero Vidmanto Brazio padėkos raštais ir atminimo suvenyrais, šventės organizatorių VšĮ „Miesto šventė“ ir rėmėjų dovanomis.

Sūduvos regionui respublikinėje kaimo kapelų šventėje „Grok Jurgeli 2011“ Kaune atstovauti vertinimo komisija išrinko Marijampolės savivaldybės Tautkaičių kaimo kapelą „Sūduva“, o žiūrovai savo simpatijas atidavė ir į respublikinę šventę delegavo Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centro Višakio Rūdos kultūros namų kapelą „Šaltinėlis“.

Šis renginys kiekvieną pavasarį jau tampa gražia Marijampolės kultūrinio gyvenimo tradicija.
Danguolė MicutienėAldonos Katilienės nuotraukose šventės akimirkos

  
Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos